Uszkodzony cam w moim PSE

tekst w kategorii: Sprzęt

Kilka dni temu podjąłem decyzję o sprzedaży swojego PSE Phenom i wymiany na model Supra ME z 2012 roku. Miałem okazję postrzelać z modelu 2015, ale ponieważ mam taką możliwość to przez sezon zimowy będę testował starszy model. Niestety, w czwartek okazało się, że mój Phenom będzie przed sprzedażą wymagał więcej niż przetarcia szmatką :/

Po rozłożeniu sprzętu na trening chciałem zerknąć na draw stopy i zauważyłem, że owijka kabli przy camie jest przetarta. Przyjrzałem się i okazało się, że uszkodziła się ścianka elementu na którym zamocowany jest jeden z kabli :(

Uszkodzony cam PSE Phenom

Po prostu wyrwało kawałek ścianki prowadzącej kabel, a nierówna i poszarpana krawędź postrzępiła owijkę.
Szybki kontakt z Dawidem ze Sklepu Łuczniczego, przesłanie powyższego zdjęcia i na ten moment wiem, że taka usterka się zdarzała i na moje szczęście cam zostanie wymieniony na gwarancji :)

Nie wiadomo jeszcze co będzie z cięciwą, ale prośba o jej wymianę również została wysłana. Jak tylko będę coś wiedział, napiszę.


Moja rada dla każdego z Was – przed każdym treningiem warto przejrzeć łuk czy wszystko jest OK. Kilkadziesiąt sekund na oględziny i ostukanie czy wszystkie śrubki są dokręcone może zaoszczędzić sporo kasy, nerwów i ew. zdrowia. Nie chcę myśleć co by się mogło stać, gdyby kabel zerwało w trakcie strzału.

Pamiętaj: zawsze sprawdzaj czy Twój łuk jest cały, to Twoje bezpieczeństwo!

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Łuk bloczkowy Bear Wild
Łuk bloczkowy Bear Wild
999 zł 1299 zł
Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

PSE CBE Flex Archery Doinker Fivics Bear Archery Samick Archery
Do góry
Zamknij