Sprzęt

5 marca 2019 Sprzęt
Zakup łuku przez internet. Nowy czy używany?

Zakup łuku przez internet. Nowy czy używany?

Obecnie czekam na swój czwarty łuk bloczkowy w mojej strzeleckiej karierze. Tym razem będzie to nowy egzemplarz. W poniższym wpisie postaram się omówić zalety i kupna sprzętu przez internet z uwzględnieniem łuku używanego. Łucznictwo jest na tyle niszowym sportem, że większość z nas, którzy regularnie strzelają w zawodach i klubach zna się przynajmniej z widzenia. […]

2 listopada 2018 Sprzęt
Łuki bloczkowe BEAR ARCHERY 2019

Łuki bloczkowe BEAR ARCHERY 2019

1 październik 2018, profil facebookowy Bear Archery, w USA jest rano u nas 17. I wreszcie są! Bear Archery prezentuje swoją ofertę łuków bloczkowych na przyszły rok (2019). Powiększa się rodzina flagowego modelu KUMA. Teraz oprócz dobrze już znanych z tego roku modeli KUMA oraz KUMA LD pojawia się nowy, krótszy: KUMA 30. Zmian w […]

26 października 2017 Sprzęt
Sezon 2018 – premiery od Hoyta

Sezon 2018 – premiery od Hoyta

No i stało się – ostatni z największych producentów zaprezentował swoje nowe modele chwilę po zakończeniu Mistrzostw Świata w Meksyku. Nie obyło się bez małej wpadki, ale zobaczmy co tym razem dla nas przygotowali. Hoyt Carbon RX-1 REDWRX REDWRX to początek całej nowej linii modeli carbonowych w nadchodzących latach Hoyta. Dlatego też pierwszą z premier […]

5 października 2017 Sprzęt
Sezon 2018 – premiery od Bear Archery

Sezon 2018 – premiery od Bear Archery

Sezon letni był tak intensywny, że nie miałem czasu na pisanie, ale postaram się to nadrobić w najbliższych deszczowych tygodniach. Zacznę od krótkiego przedstawienia premier na kolejny sezon – kilka dni temu PSE pochwaliło się nowym sprzętem, wcześniej Mathews (opiszę je osobno), a wczoraj premierę miały nowe modele od Bear Archery.

18 września 2017 Sprzęt
Carbon Icon

Carbon Icon

Na rynku panują łuki bloczkowe z majdanami aluminiowymi, łuki te są często tańsze od tych, w których znajdziemy majdany wykonane z włókna węglowego. Bowtech Carbon Icon, któremu przyjrzymy się dziś, jest jednym z wyjątków od tej reguły.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

15 września 2017 Sprzęt
Dzik jest dziki – Recenzja Bear Wild

Dzik jest dziki – Recenzja Bear Wild

Łuk bloczkowy Bear Wild, który pojawił się na rynku w roku 2016 jest odpowiedzią Beara na dominującego w swojej klasie cenowej Stingera X od PSE. Jak na tle konkurencji wypada konstrukcja od koncernu Freda Beara?

6 sierpnia 2017 Sprzęt
Nowe łuki od PSE na sezon 2018

Nowe łuki od PSE na sezon 2018

Słońce dopiero daje nam popalić, wakacje w pełni, a tu mała niespodzianka – PSE Archery już teraz pokazało nowe modele łuków na sezon 2018. Zobaczmy co takiego ciekawego przygotowali i czy warto już teraz sprzedać obecne modele z naszych szaf i półek.

25 października 2016 Sprzęt
Sezon 2017 – nowości od Hoyta

Sezon 2017 – nowości od Hoyta

Z racji natłoku zajęć nie udało mi się opisać premier przygotowanych przez firmę Bear, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie napisać kilku słów o nowościach prosto od Hoyta!

10 października 2016 Sprzęt
Sezon 2017 – nowy łuk od Prime

Sezon 2017 – nowy łuk od Prime

Kolejną firmą po PSE i Mathews, która pokazały coś nowego na kolejny rok jest Prime. Jednak ta firma nie zmieniła całego swojego łuczniczego portfolio, wręcz przeciwnie – usprawnili tylko jeden model – STX.

4 października 2016 Sprzęt
Sezon 2017 – premiery od PSE Archery

Sezon 2017 – premiery od PSE Archery

Po prezentacji nowych łuków od Mathewsa przyszła kolej na premiery od drugiego amerykańskiego giganta – PSE Archery. Zobacz, czy warto było zaczekać z zakupami.

26 września 2016 Sprzęt
Sezon 2017 – nowe modele od Mathewsa

Sezon 2017 – nowe modele od Mathewsa

W tym roku wcześniej niż zwykle zaprezentowane pierwsze modele na nowy sezon, a przed szereg wystąpił Mathews. Pokazali trzy modele – Halon X Comp oraz TRX 7 i TRX 8 – wszystkie modele dedykowane na tarcze.

10 września 2016 Sprzęt
Uszkodzony cam w moim PSE

Uszkodzony cam w moim PSE

Kilka dni temu podjąłem decyzję o sprzedaży swojego PSE Phenom i wymiany na model Supra ME z 2012 roku. Miałem okazję postrzelać z modelu 2015, ale ponieważ mam taką możliwość to przez sezon zimowy będę testował starszy model. Niestety, w czwartek okazało się, że mój Phenom będzie przed sprzedażą wymagał więcej niż przetarcia szmatką :/

7 września 2016 Sprzęt
[Promocja] Strzały Victory VAP Target

[Promocja] Strzały Victory VAP Target

Krótko: holenderskie JVD przeceniło bardzo dobre strzały firmy Victory Archery. To bardzo dobry wybór – wysoka jakość wykonania w dobrych cenach, które teraz są niższe o około 15%.

27 sierpnia 2016 Podstawy, Sprzęt
Gdzie jest moje trzysta baniek czyli o kosztach słów kilka

Gdzie jest moje trzysta baniek czyli o kosztach słów kilka

Zobaczyłeś pierwsze zawody na pokazie rycerskim w Chudowie. Obejrzałeś powtórki z olimpiady w Rio. Trzymałeś w ręku i próbowałeś swoich sił w trakcie animacji na zagranicznych wczasach i doszedłeś do wniosku, że to sport Twojego życia. Jeśli pierwszy zapał nie przeszedł po 2-3 dniach, to zapewne zacząłeś szukać informacji co kupić (na moim blogu lub na forum łuczniczym), jednak w […]

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Kaya Easton Sure-Loc Axcel Elite Archery Bear Archery Hoyt
Do góry
Zamknij