Sezon 2017 – nowy łuk od Prime

tekst w kategorii: Sprzęt

Kolejną firmą po PSE i Mathews, która pokazały coś nowego na kolejny rok jest Prime. Jednak ta firma nie zmieniła całego swojego łuczniczego portfolio, wręcz przeciwnie – usprawnili tylko jeden model – STX.

Prime ma w swojej ofercie łuków tarczowych 4 modele – One STX 36, One STX 39, Rival oraz Rival LD (Long Draw). Ich technicy wzięli na tapetę model One STX i zrobili z niego… One STX V2 :)

Nowy stary majdan

Poprawiony majdan jest oparty na zeszłorocznym projekcie, jednak został usprawniony o nowe ficzery. Podobnie jak Hoyt Podium czy PSE Xpression, One STX ma zamknięte okno na strzałę. Całość wykonana jest z aluminium 82x, która jest o 10% sztywniejsza niż poprzednia konstrukcja.

Kolejną zmianą są dodatkowa otwory montażowe pod tłumik cięciwy – można go teraz zamontować w jednym z trzech otworów, jak komu wygodnie.


PCS Cam

Z racji tego, że inżynierowie i księgowi są zadowoleni z efektu, system camów został taki, jaki był. Pararell Cam System, dostępny w trzech rozmiarach – wersja A, największa, dla płynnej pracy po wersję C, najmniejszą dla szybkiej i agresywnej pracy. Camy te są o tyle nietypowe, że są podwójne. Dobrze to widać na poniższym zdjęciu i filmie.

pcs-prime

Mnie osobiście nie przekonują takie rozwiązania, ale co kto lubi. Ale nie strzelałem, więc nie będę się wypowiadał.


Kolory, kolory, kolory

Ten sezon to przede wszystkim kolory. Mam wrażenie, że w USA ktoś dostanie w tym roku Nobla za odkrycie metody malowania aluminium wraz z odkryciem nowej palety barw, gdyż ekscytacja z tego powodu sięga zenitu. Pisałem o tym w przypadku PSE – fajnie, że wydając kilka tysięcy złotych można je spersonalizować, ale bez przesady – możliwość wyboru spośród sześciu kolorów to nie jest szczyt rozwinięcia technologicznego.


One STX v2 36

Model Prime One STX V2 jest dostępny jako dwa modele: ATA 36 oraz ATA 39. Są do siebie podobne, ale oczywiście diabeł tkwi w szczegółach.

Charakterystyka One STX V2 36:

 • IBO: 325 fps
 • ATA: 36″
 • Długość naciągu: od 24.5″ do 30″
 • Wysokość cięciwy (brace height): 7″
 • Masa: 4.4 funta
 • Siła naciągu: 40, 50, 60, 70 funtów

Charakterystyka One STX V2 39:

 • IBO: 323 fps
 • ATA: 39″
 • Długość naciągu: od 25.5″ do 31″
 • Wysokość cięciwy (brace height): 7″
 • Masa: 4.6 funta
 • Siła naciągu: 40, 50, 60, 70 funtów

prime-one-stx-36


Podobnie jak w przypadku pozostałych firm nie spodziewałem się, że Prime pokaże coś więcej. Delikatne odświeżenie sprzętu i tyle. Na naszym forum jest kilku użytkowników tych łuków i są zadowoleni, jednak zgodnie przyznają, że są dobre na początek. Po nabraniu doświadczenia, apetyt na trafianie w środek rośnie i wymieniają je na coś innego.
Ale jak już pisałem wcześniej – łuk sam nie strzela :)

Gdyby ktoś z Was chciał spróbować swoich sił z łukami od Prime, skontaktujcie się z Dawidem ze Sklepu Łuczniczego, na pewno pomoże w zamówieniu i doborze odpowiednich akcesoriów.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

CBE Axcel Fuse Sure-Loc Carter Kaya Flex Archery
Do góry
Zamknij