Zepsułem łuk bloczkowy – co mam zrobić??

tekst w kategorii: Podstawy

Czasami tak bywa, że zaczynamy sami kombinować z serwisem swojego łuku, ale z braku doświadczenia i potrzebnych narzędzi może dojść do awarii, usterki lub poważnego wypadku. Jeśli macie nadmiar kasy w portfelu i dużo czasu – działajcie dalej. Jeśli jednak chcecie, żeby Wasz sprzęt ogarnął ktoś naprawdę dobry – zgłoście się do Pawła – serwisu łuków bloczkowych Broadhead.


Broadhead – serwis łuków bloczkowych

Serwis Broadhead to najlepszy serwis łuków bloczkowych w naszym kraju. Paweł, właściciel firmy, jest jednym z wielu w naszym sporcie zapaleńców, którzy każdą wolną chwilę poświęcają łucznictwu. Zajmuje się tym od wielu lat, ma coraz większe doświadczenie z różnymi sprzętami – zarówno starszymi modelami jak i najnowszymi konstrukcjami. Słowem, potrafi obsłużyć praktycznie wszystko to, z czego mu strzelamy.


Czym zajmuje się Broadhead?

Wszelkie informacje znajdziecie na stronie Pawła, ale w dużym skrócie to:

 • regulujemy, konserwujemy i naprawiamy łuki bloczkowe
 • przygotowujemy łuki do sezonu
 • konfigurujemy nowe modele po zakupie
 • wymianiamy cięciwy i okablowania
 • przeprowadzamy testy papierowe
 • broadhead tuning
 • regulujemy długość jak i siłę naciągu
 • wymieniamy krzywki
 • synchronizujemy bloczki
 • dobieramy właściwe strzały dla dopasowanego do każdego z Was
 • a dobrane strzały przytniemy tak, jak chcecie.

Bardzo ważne jest to, że Paweł podchodzi do swojej pracy bardzo poważnie i indywidualnie do każdego zawodnika i jego łuku. Każdy z nas jest inny, ma inne preferencje, a Paweł ustawi wszystko tak, jak trzeba. Warto jednak znaleźć trochę więcej czasu, żeby na spokojnie porozmawiać z Pawłem – im więcej będzie wiedział, tym sprawniej wszystko zrealizuje.


Cięciwy od bowstring.pl

Jedną z najważniejszych zalet firmy Broadhead jest współpraca z bowstring.pl – polskim producentem cięciw robionych przez Arka Gondro. To największy polski producent cięciw z najlepszych materiałów dostępnych na rynku, czyli nici firmy BCY. Bogaty wybór nici, duży wybór kolorystyczny, krótkie terminy realizacje, przystępne ceny, a wszystko to robione na specjalnie stworzonym parku maszynowym. Sami nie zamówicie cięciwy u Arka, ale dzięki współpracy z Pawłem macie zagwarantowany montaż i ustawienie nowych sznurków.

Korzystałem, korzystam i będę korzystał :)


Ja również miałem ochotę na zabawy z moim łukiem i raz skończyło się to sporą awarią. Na szczęście Paweł pomógł mi już na drugi dzień i nie kosztowało mnie to lewej nerki :)

Jednak mimo pierwszych niepowodzeń staram się poszerzać swój warsztat umiejętności oraz narzędzi i już niedługo sam będę mógł zaproponować kilka usług, np. poziomowanie łuku, ustawienie celownika w trzech osiach, przycięcie i wyrównanie strzał, itp. Ale o tym za jakiś czas.

Nie zmienia to jednak faktu, że byłem, jestem i będę Klientem Pawła – mikro tuning mogę robić na własną rękę, sprawdzając jakie to przynosi efekty na tarczy, ale cięciwy i tak będę zamawiał u Pawła.


Już niedługo artykuł o firmie BCY i cięciwach – jak bardzo różnią się one cenami u różnych producentów, mimo wykorzystywania tych samych materiałów.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Spot-Hogg Carter Specialty Archery SF Archery PSE Saunders Kaya
Do góry
Zamknij