Puchar Świata 2016 – finał w Odense, Dania – The Hyundai Archery World Cup Final

tekst w kategorii: Wydarzenia

Gdyby ktoś z Was nie zajrzał ostatnio w kalendarz, to mamy już jesień, a w ten weekend, 24-25 września 2016 roku odbędzie się finał Pucharu Świata w duńskiej miejscowości Odense, miejscu narodzin Hansa Christiana Andersena.

Na stanowiskach stanie 32 łuczników, którzy zebrali największą ilość punktów w trzech rundach – z Szanghaju, Medellin oraz Antalyi.

Najlepsza siódemka zawodników z każdej kategorii – łuków klasycznych oraz łuków bloczkowych, oczywiście osobno dla kobiet i mężczyzn, automatycznie wchodzi do finałowych rozgrywek. Dania jako gospodarz i organizator mogła nominować czterech zawodników. Natomiast ich drużyny w mikście będą strzelały z najlepszymi parami z całego świata – klasycy strzelą z Koreańczykami a bloczkowcy z Kolumbijczykami.

Łuki bloczkowe będą strzelać 24 września, w sobotni wieczór, klasycy natomiast będą strzelać w niedzielę, 25 września.


Nie pierwszy raz Dania organizuje zawody z cyklu Pucharu Świata. W 2009 roku Finały Pucharu Świata Hyundai odbyły się w Kopenhadze, przy kanale Nyhavn, natomiast w 2015 odbyły się Mistrzostwa, które były jednocześnie głównymi zawodami kwalifikacyjnymi do tegorocznej Olimpiady w Rio.

Tegoroczny finał będzie transmitowany na żywo na kanale Eurosportu, nowym kanale olimpijskim oraz w wybranych kanałach na satelicie.
Oczywiście finał będzie można również śledzić na kanale YoutTube od WorldArchery.TV oraz na moim blogu poniżej.

Pełny komunikat znajdziecie na oficjalnej stronie World Archery.


Na stronie World Archery znajdziecie pełną listę zawodników wraz z krótkim bio każdego z nich oraz przewidywania tego, kto wygra :)

Lista zawodników – mężczyźni, łuki bloczkowe

  1. MIKE SCHLOESSER, Holandia
  2. DEMIR ELMAAGACLI, Turcja
  3. REO WILDE, USA
  4. DOMAGOJ BUDEN, Chorwacja
  5. SERGIO PAGNI, Włochy
  6. EVREN CAGIRAN, Turcja
  7. SEPPIE CILLIERS, RPA
  8. MARTIN DAMSBO, Dania

Według WA w finale spotkają się Schloesser oraz Elmaagacli, a całe zawody wygra Mister Perfect (Schloesser), jednak każdy z nas wie, że nie takie niespodzianki się zdarzały, nawet w tym roku.
Ja osobiście nie będę zgadywał, lubię oglądać jak strzela Wilde czy Damsbo, ale mam tylko nadzieję, że finałowa dwójka będzie strzelała tak, jak na finał przystało.


Na żywo: Compound Eliminations | Odense 2016 Hyundai Archery World Cup Final

Początek transmisji w sobotę, od godziny 11:00.


Na żywo: Compound Finals | Odense 2016 Hyundai Archery World Cup Final

Początek transmisji w sobotę od godziny 15:00. Miłego oglądania!

Źródło obrazka: World Archery

 

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Flex Archery Shibuya Mathews Doinker Fivics Sure-Loc Bohning
Do góry
Zamknij