Nowe łuki od PSE na sezon 2018

tekst w kategorii: Sprzęt

Słońce dopiero daje nam popalić, wakacje w pełni, a tu mała niespodzianka – PSE Archery już teraz pokazało nowe modele łuków na sezon 2018. Zobaczmy co takiego ciekawego przygotowali i czy warto już teraz sprzedać obecne modele z naszych szaf i półek.

Na tą chwilę PSE wypuściło trzy modele – Perform-X, Perform-X 3D oraz Shootdown. Na pierwszy rzut oka seria Perform będzie następcą modeli Xpression.

PSE Perform-X

PSE Perform-X 3D

PSE Shootdown


Z nowości można wymienić (według PSE):

  • zmieniony i poprawiony system Evolve Cam System, specjalnie dla łuków tarczowych na nowy sezon. Dla przypomnienia, ECS został pokazany już rok temu, ale głównie dla modeli dedykowanych myśliwym.
  • wymienne moduły do zmiany let-off’u – teraz można ustawić go na 65%-75% lub na ponad 90%
  • stabilniejsze i sztywniejsze majdany
  • poprawiony system kieszeni trzymających ramiona w majdanie
  • nowe kolory

Dlaczego tak krótko?
Po pierwsze dlatego, że trzeba poczekać na pierwsze konkretne recenzje i informacje z zagranicy od innych użytkowników.
Po drugie – to moja opinia – po prostu nie ma się czym interesować na ten moment. Jak widać już po zeszłym sezonie, zmiany nie są rewolucyjne, a zaprezentowanie nowych modeli dwa miesiące wcześniej niż rok temu świadczy o tym, że ktoś się tutaj śpieszy.
Design majdanu w modelu Perform-X jest bliższy starszemu Dominatorowi niż Expression, co mi bardziej odpowiada. Jednak kolorystyka do mnie nie przemawia, szkoda, że nie zrobili satynowego wykończenia.
Shootdown również wygląda lepiej niż Supra z zeszłego sezonu, ale nie samym wyglądem łucznik żyje :)

Widać to zresztą po formie prezentacji nowych modeli – podstrona promująca premierowe łuki jest zrobiona bardzo, bardzo słabo. Pośpiech naprawdę nie jest tutaj wskazany, a wystarczy spojrzeć jak robi to chociażby Hoyt. Ich prezentacje nowych modeli stoją na wyższym poziomie, są zaplanowane. W zeszłym roku premiery od PSE wyglądały profesjonalnie, tu mam wrażenie takiego podejścia w stylu – wrzućmy to na ruszt i zobaczymy co z tego będzie…

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Bohning Bear Archery Fivics Mathews SF Archery Spot-Hogg Avalon
Do góry
Zamknij