Łucznictwo w internecie – materiały video [aktualizacja]

tekst w kategorii: Porady, Video

Mimo naprawdę świetnych tekstów Johna Dudleya o technice strzelania czy walce z paniką celu, teksty pisane nie zawsze są najlepszym nośnikiem informacji. Zbyt wiele szczegółów i informacji technicznych może przytłoczyć, dlatego czasami lepiej zobaczyć dobry materiały video z poradami czy zawodami.

World Archery

World Archery Federation(popularnie zwane WA, a formalnie FITA) oprócz bardzo dobrze prowadzonej strony internetowej (worldarchery.org) ma równie dobrze prowadzony kanał na Youtube.

Materiały są podzielone na różne playlisty, ale oprócz filmów z zawodów (które w chwili zawodów są puszczane na żywo) mają całą serię Archery 101: Learn the basics – podstawy łucznictwa.
Filmy nie są długie i nie wyczerpują tematów o których mowa, ale warto je obejrzeć, bo można natrafić na bardzo przydatne informacje związane z budową sprzętu czy techniką walki ze stresem.


World Archery Europe

Osobnym kanałem jest World Archery Europe, na którym również znajdziesz filmy z zawodów, ale oprócz zawodów tarczowych są filmy z zawodów 3d. Prawie 3-godzinne relacje z finałów doskonale prezentują strzelanie kobiet, mężczyzn i drużyn reprezentacji narodowych.


Lancaster Archery

Idziemy dalej – Lancaster Archery. Bodajże największy sklep z USA, który na swoim kanale ma przede wszystkim bardzo dobrej recenzje sprzętu. Stabilizatory, torby, łuki, spusty – mnóstwo krótkich, acz treściwych filmów. Oprócz tego video z zawodów które organizują, oraz bardzo fajna seria z poradami m.in. o ustawieniach łuku.


John Dudley – Nock On TV

Oczywiście nie mogło zabraknąć mojego faworyta – Johna Dudleya z kanałem Nock On TV. Oprócz sezonów Nock On o polowaniach ma rewelacyjną serię Nocked and Ready to Rock, gdzie dokładnie wyjaśnia, krok po kroku, jak ustawić nowy łuk. Od prasy łuczniczej przez wiązanie d-loopa po test kartki papieru. W tym roku pojawiły się kolejne, nowe odcinki poświęcone strzałom, o których już wcześniej pisałem.


Truball / Axcel

Kanał jednego z największych producentów spustów i celowników zza Wielkiej Wody. Większość filmów to porady odnośnie ustawień ich sprzętu, ale pomiędzy nimi można trafić na długie i bardzo konkretne filmy z poradami od zawodników ze światowej czołówki, np. Reo Wilde. Poniżej jedne z kilku filmów, w którym tłumaczą między innymi kwestie używania spustów back-tension. Angielski oczywiście wymagany, ale naprawdę warto poświęcić trochę czasu.


Reo Wilde

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników na świecie. Jego kanał to ponad 30 krótkich filmów, jednak kilka z nich jest naprawdę przydatnych, np. film o walce z paniką celu czy klejeniu strzał (poniżej).


Na tą chwilę to najważniejsze kanały, które warto obserwować na YouTubie. Jeśli znajdę jeszcze coś wartego uwagi – będą aktualizował powyższy tekst :)

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Strzały Carbon One
Strzały Carbon One
449 zł 469 zł
Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Specialty Archery Cartel Sure-Loc Flex Archery Mathews Axcel Bohning
Do góry
Zamknij