Łuki bloczkowe BEAR ARCHERY 2019

tekst w kategorii: Sprzęt

1 październik 2018, profil facebookowy Bear Archery, w USA jest rano u nas 17. I wreszcie są! Bear Archery prezentuje swoją ofertę łuków bloczkowych na przyszły rok (2019).

Powiększa się rodzina flagowego modelu KUMA. Teraz oprócz dobrze już znanych z tego roku modeli KUMA oraz KUMA LD pojawia się nowy, krótszy: KUMA 30. Zmian w nim niewiele w stosunku do zwykłej KUMY. Krótszy o trzy cale o pierwowzoru i przez to minimalnie lżejszy. Wiele osób zada sobie pytanie: po co kolejny praktycznie taki sam łuk? Ano, dlatego że Bear podobnie jak inni producenci wpisuje się w zapotrzebowanie na kompaktowe modele myśliwski.

Drugim łukiem bloczkowym zaprezentowanym w grupie „LEGEND SERIES” jest model PERCEPTION. Ten łuk jest produkowany z majdanem w koncepcji „shoot-trough” znanym z wielu łuków tarczowych, jednak niech to nas nie zmyli to typowy łuk myśliwski o długości 33”, małym BH bo wynoszącym tylko 6” (a może to już nie mały tylko pewien standard w łukach bloczkowych myśliwskich) i stosunkowo małym jak na obecnie panujące trendy let-off bo mającym 75%. i przy tym bardzo wysoka prędkość bo aż 350fps! Z rasową tarczówką łączy go na pewno jedno…, mianowicie cena. Na pewno miłośnicy łuków bloczkowych Bear będą mieli twardy orzech do zgryzienia: z jednej strony miłość do marki z drugiej strony zaporowa cena! W grupie Legend Series nadal będzie produkowany absolutny bestseller w swojej klasie w tym roku: Approach HC!

W drugiej linii łuków bloczkowych (nazywanej po prostu COMPOUND) także mamy nowości i to aż cztery! Flagowym w tym roku modelem w niej jest ultra krótki Divergent. Ma tylko 28” długości, BH wynosi 6.5” i osiąga prędkość 338fps. Czy pobije tegoroczny sukces Mathews Triaxa?  Zobaczymy, na pewno ciężko Bear’owi dogonić legendarną już wysoką jakość Mathewsa i ich bardzo niską awaryjność, Druga ich nowość Revival pod względem długości możemy postawić po przeciwległej stronie bo ma aż 37.5” długości! Producent pozycjonuje go jako łuk tarczowy, który jest następcą dobrze znanego LST. Cena jak na łuk tarczowy jest bardzo przystępna, także może to być bardzo interesująca pozycja dla osób, które szukają budżetowej tarczówki i będzie alternatywą dla PSE PHENOM. Chciałem także zwrócić uwagę na nowość z łuków entry-level a mianowicie SPECIES LD. Species był już produkowany w tym roku, natomiast jego młodszy brat w wersji Long Draw doskonale uzupełnia lukę tanich łuków, dla osób z długością naciągu powyżej 30”, bo ma on aż 32” i do tego regulowana rotującym modułem. Moim zdaniem łuk ten może być tak popularny jak w poprzednich latach Bear Attitude. Kolejną nowością w ofercie Bear na rok 2019 jest Limitless. Jest to krótki łuk, o dużym zakresie regulacji siły i długości naciągu przeznaczonym dla dzieci, młodzieży i kobiet. Co jest niezwykłego w tym łuku? To, że nie jest to łuk produkowany bezpośrednio przez Bear Archery a przez tajwański Man Kung, co tylko według mnie potwierdza że z tajwańskiej duże trójki: ManKung, Poe Lang (obecnie EK Archery) i Hori-Zone, to ten pierwszy prezentuje najlepszy poziom wykonania, ale o tym będziemy pisać w kolejnych artykułach na naszym blogu. Oprócz wspomnianych wyżej nowości w 2019 będą kontynuowane między innymi dobrze znane modele: Approach czy Cruzer G2.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Win&Win Saunders Samick Archery Sure-Loc Fuse Hoyt SF Archery
Do góry
Zamknij