Gdzie strzelać z łuku? Tylko na Śląsku!

tekst w kategorii: Wydarzenia

Oczywiście tytuł tego artykułu jest trochę nad wyrost – nie tylko na Śląsku są kluby łucznicze. Ale skoro mieszkam od urodzenia na Śląsku – tutaj też strzelam na co dzień i przedstawię listę najpopularniejszych klubów.

Łucznictwo Śląsk

Łucznictwo na Śląsku może pochwalić sporą ilością klubów sportowych. Ich zróżnicowane oferty są na tyle bogate, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Większość klubów to kluby dla dzieci (Uczniowskie Kluby Sportowe, jak mój UKS GROT Ruda Śląska), ale to nie znaczy, że mogą tam strzelać tylko dzieci.
Poniżej krótka lista klubów z naszego województwa z krótkim opisem.

UKS Grot, Ruda Śląska

Mój domowy klub w którym jestem zawodnikiem i trenerem. Jesteśmy ukierunkowani głównie na dzieci i zawody tarczowe, ale w naszych szeregach mamy wielu dorosłych zawodników w różnych kategoriach sprzętowych, a ja osobiście propaguję strzelanie 3d wśród naszej kadry.
Mamy własny teren, kilkanaście torów od 10 do 70 metrów na świeżym powietrzu w centrum Kochłowic, zapewniamy sprzęt dla dzieci i młodzieży.
Przyjmujemy od 8 roku życia, nabór prowadzimy przez cały rok, a strzelamy 7 razy w tygodniu.

W naszej drużynie mamy wielu utalentowanych zawodników, w tym Mistrzów Polski indywidualnie i drużynowo.

Adres: ul. Tunkla 8, Ruda Śląska
Strona WWW: przejdź na stronę


LKS Tempo Stolarzowice

Klub ze Stolarzowic z którym ściśle współpracujemy, organizując chociażby Śląską Ligę Dzieci i Młodzików. Strzelają tam zarówno dzieci jak i dorośli, spora grupa strzela z łuków typu barebow.

Adres: Witolda Gombrowicza 11, Stolarzowice
Strona WWW: przejdź na stronę


A3D Toszek

Drugi klub z którym współpracujemy przy organizacji naszych lokalnych zawodów i nie tylko. Podopieczni Romana Krupy to głównie pełnoletni zawodnicy, którzy zdobyli wiele tytułów Mistrzów Polski, szczególnie w łukach bloczkowych. Utalentowani zawodnicy, dobrzy trenerzy i jeden z najlepszych serwisantów łuków bloczkowych w Polsce to tylko część ich zespołu.

Adres: Wilkowicka 53, Toszek
Strona WWW: przejdź na stronę


ŚKŁ REFLEX Rybnik

Moi koledzy z Rybnika prowadzą klub głównie dla dorosłych łuczników, ale często organizują warsztaty w weekendy dla wszystkich chętnych. Większość z zawodników strzela z łuków bloczkowych, ale nie wszyscy. Często organizują zawody 3d w sezonie letnim, warto obserwować ich profil na Facebooku.

Adres: ul.Raciborska 38, Rybnik
Strona WWW: przejdź na stronę


Burza Borowa Wieś

Najmłodszy klub w naszym województwie, skupiający się głównie na łucznictwie terenowym. Czasami udzielam się na ich treningach, mają własny teren (który obecnie jest w trakcie przebudowy) – rodzinna ekipa z nastawieniem na dobrą zabawę dla wszystkich.

Strona WWW: przejdź na stronę


Pozostałe kluby w naszym województwie nie są mi aż tak dobrze znane, ale pozwolę sobie wymienić jeszcze kilka z nich.

MLKS Czarna Strzała Bytom

ul. Piłkarska b/n, Bytom

UKS Dziesiątka

ul. Wapienicka 10, 43-384 Jaworze

ŁKS Żywiec

ul. Grojec 50, 34-300 Żywiec

LUKS Orlik Goleszów

ul. 1-go Maja 1, 43-440 Goleszów

X-10 Jaworze

ul. Kalwaria 187, 43-384 Jaworze


Łucznictwo Katowice

Jak możecie zwrócić uwagę – większość klubów działa w mniejszych miejscowościach. Stolica naszego województwa, Katowice, nie mają klubu łuczniczego. Jest podobno sekcja łucznicza w Pałacu Młodzieży, ale to zastępcze rozwiązanie dla prawdziwego klubu.

Z tego względu, w naszym klubie, mamy zawodników w wielu okolicznych miejscowości. Dojeżdżają do nas osoby z Katowic, Bytomia, Sosnowca, Mysłowic, Jaworzna. To pokazuje wytrwałość naszych zawodników i chęci, z jakimi chcą uprawiać ten sport. A to przekłada się na zapał i sukcesy, które nasi zawodnicy osiągają na zawodach w naszym kraju.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Łuk bloczkowy Bear Wild
Łuk bloczkowy Bear Wild
999 zł 1299 zł
Strzały Carbon One
Strzały Carbon One
449 zł 469 zł
Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

AAE Cavalier Shibuya Hoyt Kaya Spot-Hogg Samick Archery Bohning
Do góry
Zamknij