John Dudley wyjaśnia: Nocked and Ready to Rock – typy strzał

tekst w kategorii: Porady, Video

John Dudley, właściciel marki Nock On i jeden z najbardziej rozpoznawalnych łuczników bloczkowych w USA bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą. Oprócz swojej prywatnej strony o której jeszcze wspomnę, prowadzi również kanał YoutTube na którym wyjaśnia kwestie związane ze sprzętem. W serii Nocked and Ready to Rock na rok 2016 dokładnie wyjaśnia wszelkie kwestie związane ze strzałami. Pierwszy odcinek objaśnia typy strzał.

John Dudley Nocked and Ready to Rock: Typy strzał

W tym odcinku John opisuje najpopularniejsze rodzaje strzał dostępne w sklepach. Opisuje strzały aluminiowe, karbonowe, kompozytowe i pozostałe.
Jak zwykle warto obejrzeć i posłuchać (materiał w języku angielskim).


John Dudley to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łuczników, który bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą o sprzęcie, postawie czy psychologii. Na swojej prywatnej stronie Dudley Archery jest wiele świetnych tekstów (na ten moment około 90 tekstów), natomiast od kilku lat prowadzi firmę Nock On, która m.in. wspiera szkoły i dzieciaki. Ma również swój kanał na YouTube, Nock On TV, na którym w pierwszy sezonie wyjaśniał kompletne ustawienie gołego łuku. W tym sezonie, w 13 kolejnych odcinkach opowiada o strzałach – ich typach, doborze, ustawieniach.

Osobiście gorąco polecam jego teksty i materiały video – to świetne źródło wiedzy nawet dla doświadczonych łuczników.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Cartel Axcel Kaya PSE Trophy Taker Avalon Mathews
Do góry
Zamknij