John Dudley wyjaśnia: Nocked and Ready to Rock – jak oklejać strzały

tekst w kategorii: Porady, Video

Ósmy odcinek z nowego sezonu Nocked and Ready to Rock na kanale Nock On TV, John pokazuje jak oklejać strzały lotkami.

John Dudley Nocked and Ready to Rock – oklejanie strzał lotkami

John po raz kolejny krótko i treściwie wyjaśnia następny etap serwisu strzał. Jego metoda to oklejenie kilku grup strzał na różne sposoby i sprawdzenie, który sposób oklejenie i które lotki dają najlepsze rezultaty.

Ja również stosuję maszynkę Bitzenburger, jednak obecnie stosuję lotki Bohning X-Cut oraz klej z Eastona – Quick Bond lub Bearpaw Cyberbond.


John Dudley to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łuczników, który bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą o sprzęcie, postawie czy psychologii. Na swojej prywatnej stronie Dudley Archery jest wiele świetnych tekstów (na ten moment około 90 tekstów), natomiast od kilku lat prowadzi firmę Nock On, która m.in. wspiera szkoły i dzieciaki. Ma również swój kanał na YouTube, Nock On TV, na którym w pierwszy sezonie wyjaśniał kompletne ustawienie gołego łuku. W tym sezonie, w 13 kolejnych odcinkach opowiada o strzałach – ich typach, doborze, ustawieniach.

Osobiście gorąco polecam jego teksty i materiały video – to świetne źródło wiedzy nawet dla doświadczonych łuczników.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Łuk bloczkowy Bear Wild
Łuk bloczkowy Bear Wild
999 zł 1299 zł
Strzały Carbon One
Strzały Carbon One
449 zł 469 zł
Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

SF Archery Shibuya CBE Bear Archery Trophy Taker Doinker Hoyt
Do góry
Zamknij