John Dudley wyjaśnia: Nocked and Ready to Rock – prawidłowe przycinanie strzał

tekst w kategorii: Porady, Video

Zbliżając się do połowy nowego sezonu na kanale Nock On TV, John pokazuje jak prawidłowo przycinać strzały. Prawidłowo przycięte strzały to przede wszystkim bezpieczeństwo strzelającego, ale o tym w poniższym odcinku.

John Dudley Nocked and Ready to Rock – prawidłowe przycinanie strzał

Ten odcinek jest krótki, ale bardzo konkretny – pokazuje jak prawidłowo przyciąć strzały, żeby ich nie uszkodzić oraz żeby przycięcie nie wpłynęlo negatywnie na lot strzał.


John Dudley to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łuczników, który bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą o sprzęcie, postawie czy psychologii. Na swojej prywatnej stronie Dudley Archery jest wiele świetnych tekstów (na ten moment około 90 tekstów), natomiast od kilku lat prowadzi firmę Nock On, która m.in. wspiera szkoły i dzieciaki. Ma również swój kanał na YouTube, Nock On TV, na którym w pierwszy sezonie wyjaśniał kompletne ustawienie gołego łuku. W tym sezonie, w 13 kolejnych odcinkach opowiada o strzałach – ich typach, doborze, ustawieniach.

Osobiście gorąco polecam jego teksty i materiały video – to świetne źródło wiedzy nawet dla doświadczonych łuczników.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Spot-Hogg CBE Specialty Archery Tru-Fire Doinker Shibuya Saunders
Do góry
Zamknij