Jak zawiązać peep sight?

tekst w kategorii: Porady 10 lipca 2017

Niektórzy z nas wiedzą, że przekręcający się peep sight potrafi być zmorą w trakcie strzelania, nie mówiąc o tym, że może wpłynąć na wyniki. Można to regulować przekręcając cięciwę na camach, można wybrać peep sight regulowany gumą, można regulować to ustawieniem d-loopa. Jednak zanim zaczniemy majstrować przy całym łuku, warto poprawnie i solidnie zawiązać peep sight na cięciwie.

Dlaczego? Ano dlatego, że niektóre nici z których cięciwa jest zrobiona może być mniej lub bardziej śliska i peep sight może się przesunąć w górę lub w dól w trakcie strzelania. To nie są duże różnice – setne milimetra, ale jeśli tak będzie za każdym razem to po kilku tysiącach oddanych strzałów różnica może już wynieść 2-3mm, której na początku nie zauważymy.

Poniżej chyba najlepszy sposób na trwałe i solidne zawiązanie peep sighta tak, żeby nie przesuwał się ani w górę, ani w dół. Wtedy możemy zacząć regulować go tak, żeby ustawić jego pozycję na wprost.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Strzały Carbon One
Strzały Carbon One
449 zł 469 zł
Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Fivics Win&Win Tru-Ball PSE AAE Cavalier Bohning Axcel
Do góry
Zamknij