Carbon Icon

tekst w kategorii: Sprzęt

Na rynku panują łuki bloczkowe z majdanami aluminiowymi, łuki te są często tańsze od tych, w których znajdziemy majdany wykonane z włókna węglowego. Bowtech Carbon Icon, któremu przyjrzymy się dziś, jest jednym z wyjątków od tej reguły.

Pierwsze koty za płoty

Specyfikacja techniczna:
Wysokość cięciwy: 7
Długość od Osi do Osi (ATA): 31
Siła naciągu: 40-50#, 50-60#, 60-70#
Prędkość IBO: 335fps
Waga: 1.5kg (3.2lbs)
Let-Off: 80%

Carbon Icon przyciąga uwagę swoją niską wagą. Niecałe półtora kilograma masy samego łuku na pewno ułatwi posługiwanie się nim, szczególnie może się to przydać w niskiej temperaturze, lub gdy pierwsze oznaki zmęczenia dadzą o sobie znać. Nie należy również pominąć przedziału, w którym można dopasować długość naciągu dla łucznika. Co prawda, 26.5″ do 30.5″ wyłączy możliwość korzystania z łuku przez bardzo wysokie osoby, ale nie można mieć wszystkiego. 31″ długości od osi do osi pozwoli na komfortowe używanie łuku z treestandu lub w innych miejscach, gdzie możemy mieć ograniczone pole manewru. Co ważne, cały łuk zachowuje się bardzo stabilnie w ręce i jest dobrze wyważony. Mimo, że nie wszystkim pasują chudsze uchwyty w łukach, ale ten zastosowany w Carbon Iconie jest bardzo wygodny. Pierwsze wrażenie pozytywne.


Co piszczy w bloczkach?

Carbon Icon został wyposażony w technologię PowerShift Bowtecha, dzięki czemu łuk posiada dwa tryby, które różnią się charakterystyką oddawanych strzałów. Pierwszy tryb, komfortowy, pozwala na bardziej łagodne oddawanie strzałów, świetny sposób na rozgrzewkę. Za pomocą trybu agresywnego nasze strzały zyskają trochę na szybkości (ok 15fps), a ściana łuku będzie bardziej wyróżniona. Carbon Icon posiada również rotujący moduł, dzięki któremu ustawimy długość naciągu w przedziale do 26.5″ do 30.5″ bez konieczności korzystania z prasy do łuku.  Wrażenia ze strzelania z tego łuku również są pozytywne. Warto pomyśleć nad zastosowaniem jakiegoś stabilizatora myśliwskiego by pomóc w stabilizacji łuku po oddanym strzale, ale jak na łuk ze średniej półki, to większych zastrzeżeń pod jego adresem nie ma.


Podsumowanie i Cena:

Carbon Icon jest łukiem ze średniej-wyższej półki jakościowej, dostępnym obecnie w świetnej cenie 1999 pln. Myślę, że właśnie ta cena pewnością równoważy małe wady tego łuku, który z pewnością sprawdzi się na polowaniu, lub na zawodach 3D, oraz powinien pojawić się na radarze osób liczących się z budżetem.

Sklep Łuczniczy to firma założona z misją dzielenia się miłością do łucznictwa na całym świecie. Taki cel przyświecał otwarciu sklepu internetowego, gdy firma była wciąż tylko marzeniem, wkrótce ten koncept stał się mottem, przyświecającym im każdego dnia: stać się jednym z najlepszych łuczniczych sklepów internetowych w Polsce.

Myśl przewodnia każdego Twojego treningu:
Practice doesn't make perfect, perfect practice makes perfect.

Producenci sprzętu łuczniczego

Saunders Kaya PSE Bear Archery Cartel AAE Cavalier Bohning
Do góry
Zamknij